Orkisz - moda czy zdrowie?
TRENERKA ZDROWEJ DIETY • dawno temu • 5 komentarzyCzy modne zawsze oznacza zdrowe? Odpowiedź jest zaskakująca, ale w przypadku naszego niezwykłego zboża, o jakim dzisiaj będę pisać, tak jest. Jego zdrowotne właściwości idą łeb w łeb z tym, jak bardzo jest sławne i modne. Dlatego zapraszam do lektury. Zacznijmy od genezy tej diety i czym w ogóle orkisz.
Życiodajne zboże – orkisz
Orkisz to gatunek podzboża w formie prostej. Jest on znany od starożytności. Uprawiali go już Izraelici, a w Europie Grecy i Rzymianie. Jednak główną propagatorką i osobą, która zapewniła tej roślinie doskonałą reklamę, była przeorysza w zakonie Benedyktynek, słynna wizjonerka i uzdrowicielka, Hildegarda z Bingen. Odkryła ona cudowne właściwości rozgrzewające i natłuszczające tego zboża.
35 lat badań nad tym zbożem dały nam dietę, która jest nazywana właśnie dietą św. Hildegardy.
Leczenie, oczyszczanie i uroda.
Trzy słowa, które najlepiej charakteryzują tę niezwykłą dietę. Zapewnia ona piękny stan skóry, odżywia i wzmacnia siły umysłowe. Dodatkowo leczy dziesiątki dolegliwości.
Dla kogo orkisz jest cudownym lekiem i kapsułką witalności?
Zastosowanie diety orkiszowej powinny rozważyć w szczególności osoby:
- mające problemy z perystaltyką jelit, ponieważ orkisz zawiera bardzo dużo błonnika pokarmowego,
- mające podwyższony poziom cholesterolu,
- po przebytym zawale serca,
- mające problemy z układem krwionośnym,
- z osłabionym układem odpornościowym, po przebytej antybiotykoterapii.
Dodatkowo z tej diety powinny skorzystać kobiety w ciąży, ponieważ dodaje siły i nie tuczy, a dzięki bogactwu witamin wzmacnia i kobietę, i dziecko.
Dieta orkiszowa — co i jak jeść?
Stosowanie diety orkiszowej w codziennym życiu jest proste. Podstawa to jedzenie wyłącznie produktów bogatych w to zboże. Są to przede wszystkim: otręby, musli, płatki, kasze, makarony. Co ciekawe, z orkiszu coraz częściej produkowane są smaczne ciasteczka, batoniki, a nawet przepyszne piwo. Z jego dodatkiem przyrządza się także sałatki, zupy i potrawy idealne na drugie danie.
Orkisz smakuje wyśmienicie w połączeniu z odżywczym miodem i orzechami. Hildegarda zaleca także w swojej diecie zastosować surowy koper włoski oraz kasztany w postaci gotowanej, pieczonej i surowej.
Jak widać, dieta orkiszowa to jeden z najstarszych i najbardziej klasycznych planów żywieniowych. Nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań do stosowania tego typu odżywiania. Przyśpiesza on metabolizm i spala tkankę tłuszczową. Wpływa wspaniale na organizm, dając siły, by wytrwać w diecie i dążeniu do pięknego ciała.
Złote zasady św. Hildegardy zapewniające długowieczność
Zakonnica i starożytny dietetyk, Hildegarda, oprócz diety orkiszowej rozpowszechniała także niezwykłe złote myśli, które warto znać i stosować. Zalecała przede wszystkim, aby:
- czerpać energię życiową z czterech żywiołów – ognia, wody, powietrza i ziemi – poprzez kontakt z przyrodą i stosować naturalne metody leczenia;
- dbać o jakość tego, co jemy;
- znaleźć równowagę między snem a czuwaniem, by zregenerować cały organizm;
- poświęcać tyle samo czasu na aktywność fizyczną i spokojny odpoczynek;
- regularnie oczyszczać organizm, np. poprzez post, stawianie baniek, a także medytowanie i modlitwę;
- Starać się poznać siebie, odkrywać wady, by zmieniać je w cnoty – to daje zdrowie duchowe, a ono zagwarantuje zdrowie ciała.
Ten artykuł ma 5 komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze